Дискографія

Обкладинка вінілової платівки 'Щедрик'

Ця платівка познайомить вас із київською дитячою хоровою студією "Щедрик" Жовтневого Палацу культури. Студія "Щедрик", створена у 1971 році, всі ці роки - у постійних пошуках, відкриттях, сумнівах та, звичайно ж, у напруженій праці. Репертуар, стиль виконання, єдиний психологічний настрій учасників хору - все це важливі завдання, і, вирішуючи їх, розвивався цікавий дитячий колектив. Багато чого вже досягнуто, проте виникають усе нові та складніші завдання, а це і є запорука творчого зростання "Щедрика".

"Щедрик" - одна з багатьох сучасних дитячих хорових студій, які вже стали традиційними сходами у комплексі музичного виховання дітей. Заняття сольфеджіо та гра на інструменті, численні репетиції хору, літній табір та творчі поїздки до друзів в інші хорові студії - ось приклади занять студійців. Хор, очолюваний колективом керівників-однодумців, спаяних спільністю методу, єдиною творчою та виховною спрямованістю, дійшов до справжнього професіоналізму.

Це насамперед проявляється у репертуарі, який переконливо говорить про інтереси хлопців-учасників. Хористів приваблює і сучасна хорова музика радянських композиторів, зокрема українських (від піонерських пісень до складних кантатно-ораторіальних творів), і твори старовинних майстрів, і пісні різних народів світу. Вони прагнуть осягнути через музичну образність творів широке охоплення життєвих явищ, відтворити із сьогоднішніх позицій картини минулого. Так, наприклад, жива зацікавленість творчістю сучасних українських композиторів, прагнення вирішувати складні виконавські завдання привели "Щедрик" до кантати Лесі Дичко "Сонячне коло". Написана як тонка музична акварель, кантата вимагала глибокого проникнення у світ образів природи, у світ авторського сприйняття цих образів. Тут і гра уяви. І складність світосприйняття, і своєрідність бачення. Твір цей - складний за інтонаційним ладом, ладогармонійною мовою та тембровими фарбами. Для хористів "Щедрика" ці проблеми не стали символом "неприступності", а скоріше хоч і нелегкою, але повною привабливих подолань дорогою до висот художньої майстерності. Довго і наполегливо працював хор над твором Л. Дичко, ретельно зберігаючи тонкі авторські штрихи хорової партитури. Виконання "Сонячного кола" стало переконливою відповіддю на дискусійне питання - чи зрозумілий цей твір хлопцям, чи він доступний для дитячого хору…

Чимало цікавих знахідок звукового та тембрового характеру виявляє "Щедрик", коли співає кантату. Чудова саме якість хорового звуку, то дзвінкого та насиченого, то прозорого та легкого, який так точно передає музичні "Картини природи": блиск сонця, свіже ароматне дихання.

Технічна майстерність хору природна та органічна, бо кожен хорист розуміє своє завдання, уявляє собі, як має звучати твір і якими засобами виразності у співі, якою "віддачею" душі можна досягти цього. Тому, на репетиційних заняттях хору, які проходять дуже насичено і теж захоплююче, керівники прагнуть до досягнення самостійних рішень. Тому тут завжди панує та атмосфера живої зацікавленості, внутрішньої активності та безпосередності, без якої просто не мислима творча робота сучасного художнього колективу, особливо дитячого. Дитяча хорова студія "Щедрик" стала на прекрасний, хоч і непростий шлях виконавчої творчості. Досягнуті успіхи - серйозна заявка на майбутнє, повне нових пошуків, тривог та радості відкриттів. Тож нехай це майбутнє буде щасливим і щедрим для "Щедрика"!"
Л. Бас, 1974 г.

Л. Дичко
Сонячне коло
ВЕСНА
1. Білий дід і хлопець
2. Весна
3. Веснянка
ЛІТО
4. Сонячні вершники
5. Золоті струмки. Гра
ОСІНЬ
6. Сині черевички
7. Зозуля на калині
8. Ранковий концерт
ЗИМА
9. Новорічень

В. Рубін
По буквари

Г. Струве
Черемха

Р. Кофман
Балада про вітер

Р. Бойко
Там неба освітлений край

Весна наша
(українська народна пісня в обробці Н. Вацадзе)

А. Свєшников
Слава!

В. Соловьйов-Сєдой
Солов'ї

Б. Снєтков
Над морською синьовою


Обкладинка вінілової платівки 'Семицветная страна'

"Дитяче хорове мистецтво переживає в нашій країні період бурхливого розквіту. Одна за іншою виникають хорові студії, афіші концертних залів рясніють повідомленнями про виступи найкращих з них, радянські композитори все охочіше працюють у області дитячого хорового листа, знаючи, що їхні твори знайдуть захоплених та кваліфікованих виконавців.

На тлі багатобарвної панорами дитячих хорових колективів виділяються ті з них, які ведуть невпинний творчий пошук, що не обмежуються звичними репертуарними рамками, ретельно шліфують виконавську майстерність, усвідомлюючи дитяче хорове мистецтво як невід'ємну та суттєву частину вітчизняної музичної культури. Виступаючи на пленумі Союзу композиторів СРСР, присвяченому хоровому мистецтву (1984), Т.М. Хренніков серед кількох найкращих хорових колективів, які досягли "дивовижних результатів" у хоровому мистецтві, назвав Зразковий дитячий хор "Щедрик" Жовтневого Палацу культури Києва.

Хор "Щедрик" був створений в 1971 досвідченим майстром дитячого хорового мистецтва та яскравим диригентом-виконавцем Іриною Миколаївною Сабліною, яка й досі керує цим колективом. За роки свого існування хор підготував і записав на радіо та телебаченні величезну кількість творів композиторів-класиків, сучасних радянських та зарубіжних композиторів, пісень народів світу.

"Щедрику" аплодували у найкращих концертних залах Москви та Ленінграда, Риги та Таллінна, Мінська та Вільнюса, Тбілісі та Єревана, Свердловська та Челябінська, Львова та Ужгорода. Концерти "Щедрика" передавалися по Центральному телебаченню та по телебаченню країн системи Інтербачення.

Преса, що широко висвітлює діяльність Зразкового дитячого хору "Щедрик", одностайно відзначає його яскраву творчу своєрідність, технічну досконалість, високу вокально-хорова майстерність, широту та ретельну продуманість репертуару, а також бездоганний смак художнього керівника хору Ірини Сабліної.

Третя "самостійна" платівка хору "Щедрик" записана у квітні 1985 року і включає виконані у цьому ж році твори різних епох, країн та жанрів."
І. Павлов, 1985г.

І. С. Бах
Арія

Л. Хасслер
Ґаль'ярда

А. Лотті
Мадригал "Vere languores nostros"

Г. Форе
Messe basse
1. Kyrie eleison
2. Sanctus
3. Benedictus
4. Agnus Dei

Дощик
(українська народна пісня, обробка Р. Кофмана)

Дударик
(українська народна пісня, обробка М. Леонтовича)

Семикольорова країна
(Р. Кофман - О. Дріз)
1. Семикольорова країна
2. Віолончель
3. Сад оленя
4. Хмари


Обкладинка вінілової платівки 'Три маленькі літургії О. Мессіана'

"Ім'я видатного французького композитора Олів'є Месіана широко відоме в нашій країні. Сміливе новаторство та міцна опора на традиції французької музики, благородство та одухотвореність, колористична фантазія та людяність, ритмічна вишуканість та ладово-гармонійна своєрідність, свіжість мелодійної мови та високий етичний рівень музичних ідей - усе це здобуло Месіану визнання радянського слухача. "Світ звуків, створений Олів'є Месіаном, постає як чарівний заповідний край, де все звичне, знайоме змінює свій вигляд, стаючи трохи загадковим. Неповторна своєрідність завжди характеризує його твори з властивою їм атмосферою, якоюсь незвичайною поетичної одухотвореності. І ще: світле та радісне яскраве світовідчуття завжди домінує в музиці Месіана, пронизуючи собою його твори" ("Радянська музика", 1982, №10).

"Три маленькі літургії" для хору, фортепіано, челести, вібрафону, хвиль Мартено, ударних і струнного оркестру, написані Месіаном у 1944 році. Автор, який пережив до цього жахи гітлерівського концтабору, створив твори дивовижної свіжості, напоєної відчуттям свободи та світла, злиття з природою та радості буття.

Зразковий хор "Щедрик" Жовтневого Палацу культури м. Києва – один із найкращих дитячих колективів країни, що володіє яскраво індивідуальним художнім почерком. Очолювані з дня заснування (1970р.) Іриною Сабліною, хор "Щедрик" виявляє інтерес до творів різних епох, стилів та національних шкіл, але з неодмінною вимогою: музика, яку виконують діти і для дітей, має нести глибокий ідейно-художній зміст та бути професійною в самому високому значенні цього слова.

Хор "Щедрик" та його керівник І. М. Сабліна ведуть інтенсивну концертну діяльність, виступають із сольними програмами та у супроводі симфонічних та камерних оркестрів на кращих філармонічних майданчиках країни. "Щедрик" - неодноразовий учасник всесоюзних фестивалів мистецтв "Золота осінь", "Білі ночі", "Київська весна" та інших, лауреат всесоюзних та республіканських фестивалів дитячої художньої творчості.

Роман Кофман - диригент, що поєднує активну виконавську діяльність з педагогічною роботою у Київській консерваторії, де він веде клас оперно-симфонічного диригування та очолює студентський симфонічний оркестр. У концертній діяльності Р. Кофман особливу увагу приділяє сучасній музиці; він є першим виконавцем великого числа творів українських радянських композиторів, під його керуванням у Києві вперше прозвучало багато творів композиторів братніх республік та прогресивних художників Заходу."

1. Modere

2. Presque vif, avec une grande joie

3. Modere, presque vif, energique


Обкладинка диску 'Щедрик'

D. Hilton
1. Madrigal "I lovers"

D. de Nola
2. "Canzona Villanesca"

J. S. Bach
3. Terzetto from Magnifikat "Suscepit Israel"
4. Duet from cantata №9
5. "Warum" from music book by А. М. Bach

W. А. Mozart
6. "Gloria"

F. Pulenk
7. "Ave verum corpus"

B. Britten
"A Ceremony Of Carols":
8. "Procession"
9. "Wolcum Yole"
10. "There Is No Rose"
11. "Balulalow"
12. "As Dew In Aprille"
13. "This Little Babe"
14. "Spring Carol"
15. "Deo Gracias"
16. "Recession"

E. Podgaits
17. "Agnus Dei"
18. "Benedictus"
19. "Kyrie eleison" from "Spring messe"

R. Surzha
20. "Halleiujah"

S. Rachmaninov
21. "Nochka"
22. "Angel"

Georgian prayer ХII century
23. "Shen har venahi"

Hungarian folk song /ar. by Z. Kodai
24. "Gipsy is eating brynza in the morning"

Estonian folk song/ar. by U. Vitola
25. "On our street"

Ukrainian folk song /ar. by R. Surzha
26. "Tam na gorontsi"

Ukrainian folk song /ar. by M. Leontovich
27. "Dydaryk"

V. Zubytsky
"Spivanochky":
28. "Spivanochky"
29. "Gory moyi"
30. "Topotushky"

Japan folk song /ar. by Ishimory
31. "Aizu Bandai-San"

P. Anderson
32. "Plink-plunk"


Обкладинка диску 'Три маленькі літургії О. Месіана'

1. Modere

2. Presque vif, avec une grande joie

3. Modere, presque vif, energique


Обкладинка диску 'Перший національний диск'

М. Леонтович
1. Щедрик
2. Дударик

В. Зубицький
3. Топотушки
4. Гори мої
5. Співаночки

О. Кошиць
6. Ой пане, пане, вимітай двори

Дж. Сарті
7. Херувимська

П. Козицький
8. Та не тумани з моря

Р. Суржа
9. Там на горонці
10. Алилуя
11. На майдані на риночку

М. Лисенко
12. Молитва за Україну


Відео

Ноель Гоеман - Sanctus

Хав'єр Бусто - Salve Regina

Томас Вілкіс - Мадригал

Арво Пярт - Kuss-kuss, kallike

Гія Канчелі - Янголи смутку

Олів'є Мессіан - Три маленькі літургії

Контакти

Хор "Щедрик"

Наша адреса:

02004, м. Київ, вул. Дарвіна, 2

Палац дітей та юнацтва Печерського району

Контактні особи

Каліта Тетяна Іванівна

Каліта Тетяна Іванівна